Rehabilitacja

Paweł Bergel – terapeuta, absolwent studiów medycznych Collegium Medicum UJ na kierunku Medycyna Ratunkowa, Terapeuta po dwuletniej szkole medycznej Studium Terapii Zajęciowej. Członek Polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

,,Swoją pracę terapeutyczną rozpocząłem zaraz po skończeniu medycznej szkoły w kierunku Terapii Zajęciowej. Wtedy zacząłem pasjonować się ciałem i biomechaniką występowania dolegliwości bólowych. Ukończyłem szereg kursów podnoszących kwalifikacje. Nadal nieustannie się kształcę, gdyż nowe odkrycia medyczne obalają mity, które przez lata funkcjonowały w umysłach zarówno chorych jak i leczących. Dzięki temu inaczej można spojrzeć na przyczynę występowania dolegliwości bólowych.
Terapeuta zajęciowy to osoba, która zajmuje się prowadzeniem terapii poprzez odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu u pacjentów przewlekłych chorób i trwałego kalectwa oraz pomaga w przystosowaniu pacjenta do życia w świecie w nowy sposób. Dzięki swojej pracy terapeuta zajęciowy pomaga usprawnić kondycję fizyczną i psychiczną pacjenta.

Pasjonuję się człowiekiem jako jednostką (nie koniecznie chorobową), stąd moje zainteresowanie i pasja do zgłębiania ludzkiej natury i warunków występowania dolegliwości związanych z układem ruchu.”

Rodzaje wykonywanych zabiegów:

– masaż leczniczy (powięziowy, sportowy, relaksacyjny)
– chiropraktyka
– techniki osteopatyczne
– manipulacje i mobilizacje stawów
– terapia cranio-sacralna
– akupunktura medyczna „suche igłowanie”
– fizykoterapia (elektrostymulacja, laser, jonoforeza)
– kinesiotaping
– wisceralna terapia brzucha
– trakcja kręgosłupa
– terapia narzędziowa tkanek miękkich
– opieka okołoporodowa

 

Paweł dostępny jest w każdy czwartek i piątek pomiędzy 9:00-20:00 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.